Poczet Sztandarowy w składzie:  Martyna Kowalewska z kl. 8c, Julia Rzepka z kl. 8a,  Tomasz Szulc z kl. 8a, reprezentował nasza szkołę dnia 29 września w obchodach upamiętniających ofiary zbrodni hitlerowskich w fordońskiej Dolinie Śmierci.

W październiku i listopadzie 79 lat temu w masowych egzekucjach dokonanych tam na mieszkańcach Bydgoszczy i okolic zginęli głównie nauczyciele, duchowni, lekarze i urzędnicy. W czasie uroczystości oddano hołd pomordowanym i złożono kwiaty pod pomnikiem. Była salwa honorowa i modlitwa. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent miasta Rafał Bruski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.