Poczet Sztandarowy w składzie:  Martyna Kowalewska z kl. 8c, Julia Rzepka z kl. 8a,  Tomasz Szulc z kl. 8a, reprezentował nasza szkołę dnia 29 września w obchodach upamiętniających ofiary zbrodni hitlerowskich w fordońskiej Dolinie Śmierci.

W październiku i listopadzie 79 lat temu w masowych egzekucjach dokonanych tam na mieszkańcach Bydgoszczy i okolic zginęli głównie nauczyciele, duchowni, lekarze i urzędnicy. W czasie uroczystości oddano hołd pomordowanym i złożono kwiaty pod pomnikiem. Była salwa honorowa i modlitwa. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent miasta Rafał Bruski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.