Poczet Sztandarowy w składzie:  Martyna Kowalewska z kl. 8c, Julia Rzepka z kl. 8a,  Tomasz Szulc z kl. 8a, reprezentował nasza szkołę dnia 29 września w obchodach upamiętniających ofiary zbrodni hitlerowskich w fordońskiej Dolinie Śmierci.

W październiku i listopadzie 79 lat temu w masowych egzekucjach dokonanych tam na mieszkańcach Bydgoszczy i okolic zginęli głównie nauczyciele, duchowni, lekarze i urzędnicy. W czasie uroczystości oddano hołd pomordowanym i złożono kwiaty pod pomnikiem. Była salwa honorowa i modlitwa. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent miasta Rafał Bruski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii.