20 września 2018 roku klasy 1 a i 1 b brały udział w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku.

Po raz dziesiąty jej organizatorem są bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy. Do akcji dołączyli: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko - Pomorskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa w Bydgoszczy, Straż Pożarna w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna, Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek", Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, nauczyły się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przekonały się jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie, poznały zasady podróżowania koleją, uzyskały wskazówki jak należy postępować, gdy zostaną zaczepieni przez nieznajomych lub gdy zawierają znajomości w Internecie oraz dowiedziały się jak prawidłowo zgłosić interwencje na numer 112.

Największą atrakcją "akademii bezpieczeństwa" był pies strażnika miejskiego oraz wóz strażacki. Nauka poprzez zabawę jest doskonałym sposobem na przyswajanie wiedzy, a spotkania realizowane w takiej formie pokazują młodym ludziom jak ważne jest ich bezpieczeństwo. 

Policjanci, strażnicy miejscy wraz z Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" dla uczestników akademii przygotowali w tym roku też konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

image002 image003 image006 image007 image008 image010 image012 image013 image015 image016  j1j3j4 j5

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.