Pod koniec maja uczniowie klas Ic, IIIc i IIId zaprosili do szkoły swoje mamy. Dzieci wraz z mamami i wychowawczyniami mimo upału spędziły wspaniałe popołudnie . Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały dla mam miłą niespodziankę z okazji minionego ich święta. Wspólnie zaśpiewały piosenkę oraz złożyły życzenia recytując wierszyk. . Po tej uroczystej chwili nauczycielki zaprosiły uczniów i ich mamy do wspólnego malowania. Tematem przewodnim była „Majowa łąka dla Mam”, jak w piosence, którą zaśpiewały dzieci. Podczas spotkania nie zabrakło słodkości oraz piosenek dla mam z dziecięcego repertuaru. Wszystkim dopisywały humory, a prace, które powstały okazały się pracami wręcz „artystycznymi”. Dlatego, jak na prawdziwą sztukę przystało stworzono wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy na I piętrze. A oto prace: