Uczniowie klas 4- 7 uczcili uroczystym apelem przypadające w maju święta: Święto Konstytucji, Dzień Flagi oraz rocznicę zakończenia w Europie II wojny światowej.

Apel rozpoczął się od wystąpienia przewodniczących klas, którzy wystawili przygotowane własnoręcznie przez wszystkich uczniów klas 4-7 biało-czerwone flagi. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

W programie słowno-muzycznym zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia historyczne, a soliści zaśpiewali nastrojowe piosenki: Julia Grzella z kl. 4a utwór pt. „Póki Polska żyje w nas”, a Miłosz Bernecki z kl. 5a piosenkę „Pytasz mnie”. Na uroczystości nie mogło także zabraknąć „Majowej jutrzenki”, którą na skrzypcach zagrał Maciej Witaszak z kl. 4b.

Na apelu zostały wręczone nagrody w przeprowadzonym wcześniej turnieju historycznym poświęconym przypadającym w maju świętom i rocznicom.

I miejsce w konkursie zajął Bartosz Łada z kl. 6a, II miejsce Martyna Grudzińska z kl. 7a, III miejsce Szymon Walkiewicz z kl. 7b.

W czasie przerw wszyscy uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę o świętach majowych w akcji przeprowadzonej przez uczennice z kl. 7a pt. „Koszyczek wiedzy”.