Uczniowie klas 4- 7 uczcili uroczystym apelem przypadające w maju święta: Święto Konstytucji, Dzień Flagi oraz rocznicę zakończenia w Europie II wojny światowej.

Apel rozpoczął się od wystąpienia przewodniczących klas, którzy wystawili przygotowane własnoręcznie przez wszystkich uczniów klas 4-7 biało-czerwone flagi. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

 

W programie słowno-muzycznym zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia historyczne, a soliści zaśpiewali nastrojowe piosenki: Julia Grzella z kl. 4a utwór pt. „Póki Polska żyje w nas”, a Miłosz Bernecki z kl. 5a piosenkę „Pytasz mnie”. Na uroczystości nie mogło także zabraknąć „Majowej jutrzenki”, którą na skrzypcach zagrał Maciej Witaszak z kl. 4b.

Na apelu zostały wręczone nagrody w przeprowadzonym wcześniej turnieju historycznym poświęconym przypadającym w maju świętom i rocznicom.

 I miejsce w konkursie zajął Bartosz Łada z kl. 6a, II miejsce Martyna Grudzińska z kl. 7a, III miejsce Szymon Walkiewicz z kl. 7b.

W czasie przerw wszyscy uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę o świętach majowych w akcji przeprowadzonej przez uczennice z kl. 7a pt. „Koszyczek wiedzy”. 

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.