W środę 11 kwietnia młodzież z klasy 7b wraz z opiekunem po raz pierwszy udała się do Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. W naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu i z każdym tygodniem znajdują się nowi kandydaci gotowi podjąć się realizacji projektu „wolontariat w szkole”.

Uczniowie dowiadują się, czym jest hospicjum i mają możliwość rozwiania wielu stereotypów związanych z myśleniem o tego typu placówkach. Mogą przyjrzeć się temu miejscu od środka i zastanowić się, czy sami są w stanie podjąć takie zobowiązanie, by zostać wolontariuszem hospicyjnym. A może pomyśleć o pracy w hospicjum ? Niekoniecznie musi być to wolontariat przy chorym, jeśli ktoś nie odnajduje się w takiej formie. Mamy też do zagospodarowania ogród, jest wolontariat biurowy czy akcyjny. Dla każdego znajdzie się zajęcie.

To budujące i dające nadzieję, że pokłady dobra w młodzieży są wielkie podobnie jak ich zaangażowanie i kreatywność. Nawet jeśli nie wszyscy uczniowie zostaną wolontariuszami, czas poświęcony idei hospicyjnej w szkole jest niezwykle potrzebny. Dla wielu uczniów jest to pierwsze zetknięcie z człowiekiem chorym, cierpiącym, odchodzącym. Wszyscy podkreślają, że to doświadczenie ważne i potrzebne. Nawet, jeśli wśród nich nie znajdą się czynni wolontariusze, to wzrasta liczba tych, którzy włączają się w okazjonalne akcję. Rośnie też świadomość, czym jest hospicjum, jak ważne i potrzebne jest to miejsce.

To budujące i dające nadzieję, że pokłady dobra w młodzieży są wielkie podobnie jak ich zaangażowanie i kreatywność.

20180411 152822 20180411 151617 20180411 151620

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.