XVI Dyktando rodzinne za nami.

17 kwietnia bieżącego roku już po raz szesnasty spotkali się w naszej szkole wszyscy ci, którzy postanowili zmierzyć się z polską ortografią. W tym dniu bowiem zorganizowaliśmy kolejne dyktando dla rodzin.

Stało się już tradycją, że przed rozpoczęciem zmagań drużyn złożonych z ucznia i osoby dorosłej z rodziny nagradzamy Mistrzów Ortografii klas 4-7 – zwycięzców konkursu, który odbył się w marcu.

Oto lista zwycięzców:

Klasy 5 – Dorota Grudziecka – Mistrzyni Ortografii

- Julia Skórcz – Wicemistrzyni Ortografii

Klasy 6 – Amelia Sienkiewicz – Mistrzyni Ortografii

- Maksymilian Papierowski – Wicemistrz Ortografii

Klasy 6 – Martyna Kowalewska i Dominika Busz – Mistrzynie Ortografii

Do konkursu nie zgłosili się uczniowie z klas 4.

W tym roku w Dyktandzie rodzinnym wzięło udział 14 drużyn. Dorośli pisali dyktando, natomiast w tym czasie uczniowie uzupełniali teksty z lukami w wyrazach trudnych ortograficznie.

Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że teks dyktanda był bardzo trudny, a słowa takie jak „na pewno”, „naprawdę”, „chyżo”, „wszech czasów” czy „jasnopomarańczowy” nie były wcale najtrudniejsze. Miejsca na podium ostatecznie zajęli:

I miejsce - Julia Rzepka (kl. 7a) z mamą (jak się okazało drużyna ta zwyciężyła już po raz trzeci),

II miejsce – Natalia Skowrońska (kl. 4b) z tatą,

III miejsce – Rudolf Marchlewski (kl. 5a) z tatą.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i stworzenie miłej atmosfery konkursu.