W naszej szkole zakończyła się zbiórka odblasków dla dzieci ze szkół w Ghanie. Bardzo cieszy nas zaangażowanie uczniów i uczennic w pomoc dzieciom z Afryki.
Odblaski przekazałyśmy do punktu zbiórki. „W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników, przejść dla pieszych ani lamp ulicznych. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.”

Dokładne informacje dostępne są na stronie http://www.ratownicydlaafryki.pl/zbiorka-odblaskow/

Koordynatorki akcji
L. Mokarska
A. Szot

a b c

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.