W naszej szkole zakończyła się zbiórka odblasków dla dzieci ze szkół w Ghanie. Bardzo cieszy nas zaangażowanie uczniów i uczennic w pomoc dzieciom z Afryki.
Odblaski przekazałyśmy do punktu zbiórki. „W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników, przejść dla pieszych ani lamp ulicznych. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.”

Dokładne informacje dostępne są na stronie http://www.ratownicydlaafryki.pl/zbiorka-odblaskow/

Koordynatorki akcji
L. Mokarska
A. Szot

a b c

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.