Sobotnie, zimowe przedpołudnie uczniowie klas III spędzili na zajęciach ruchowych w ramach „Sportowej soboty”. Celem dzisiejszych zajęć było zapoznanie dzieci z kolejną formą aktywności ruchowej, jaką jest mini piłka siatkowa. Podczas zajęć uczniowie doskonalili umiejętność prawidłowego chwytu piłki, przerzucania piłki nad siatką oburącz do partnera, podrzuty piłki w miejscu i chwyty oburącz.

Na zakończenie zajęć uczniowie poznali zasady gry w „Rzucankę siatkarską” i rozegrali mecz, który zakończył się remisem. Każde dziecko w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymało kolejną naklejkę, piktogram – siatkarza.