7 listopada klasy IIIc i IIId udały się do coraz bardziej popularnego Jumpin Place Parku Trampolin. Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się do szatni, gdzie jak prawdziwi sportowcy przebrali się w stroje sportowe. Następnie zostali podzieleni na grupy, które udały się na wraz z przydzielonymi trenerami na zajęcia sportowe.

Każdy zespół rozpoczął „zabawę” od profesjonalnej i mistrzowsko przeprowadzonej rozgrzewki pod kierunkiem instruktorów.  Po rozciągnięciu wszystkich partii ciała nastąpił punkt kulminacyjny. Uczniowie kolejno korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Na początku poznali podstawowe zasady skakania na trampolinach. Później próbowali swoich sił w basenie wypełnionym gąbkami.  Korzystali ze ścieżek akrobatycznych i uczestniczyli w grach szybkościowych. Podczas ćwiczeń trenerzy podpowiadali dzieciom, jak należy skakać, żeby nie wyrządzić sobie krzywdy.

To była wspaniała lekcja WF- u na trampolinach podczas której, uczniowie w doskonały sposób rozwijali koordynację oraz ogólną sprawność ruchową. Mimo zmęczenia ale pełni wrażeń i zapału uczniowie wracali do szatni, prosząc o jeszcze… jeszcze…

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.