7 listopada klasy IIIc i IIId udały się do coraz bardziej popularnego Jumpin Place Parku Trampolin. Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się do szatni, gdzie jak prawdziwi sportowcy przebrali się w stroje sportowe. Następnie zostali podzieleni na grupy, które udały się na wraz z przydzielonymi trenerami na zajęcia sportowe.

Każdy zespół rozpoczął „zabawę” od profesjonalnej i mistrzowsko przeprowadzonej rozgrzewki pod kierunkiem instruktorów.  Po rozciągnięciu wszystkich partii ciała nastąpił punkt kulminacyjny. Uczniowie kolejno korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Na początku poznali podstawowe zasady skakania na trampolinach. Później próbowali swoich sił w basenie wypełnionym gąbkami.  Korzystali ze ścieżek akrobatycznych i uczestniczyli w grach szybkościowych. Podczas ćwiczeń trenerzy podpowiadali dzieciom, jak należy skakać, żeby nie wyrządzić sobie krzywdy.

To była wspaniała lekcja WF- u na trampolinach podczas której, uczniowie w doskonały sposób rozwijali koordynację oraz ogólną sprawność ruchową. Mimo zmęczenia ale pełni wrażeń i zapału uczniowie wracali do szatni, prosząc o jeszcze… jeszcze…

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.