Jeszcze nie tak dawno święta Bożego Narodzenia wydawały się być tak odległe, tymczasem nadejdą już niebawem. Każdy kolejny mijający dzień będzie nas przybliżał do nich jeszcze bardziej. Powoli w sklepach robi się już bajkowo i kolorowo od przeróżnych świątecznych ozdób i migających lampek.

Z głośników będzie można usłyszeć tak charakterystyczną dla tego okresu muzykę.To wszystko oznacza tylko jedno, że do świąt jest już całkiem blisko. W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku powszechnie praktykowane było obrzędowe składanie życzeń, czyli kolędowanie. Ważnym elementem kolędowania jest życzenie wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku, wspólne śpiewanie kolęd i ofiarowywanie innym kolędnikom drobnych podarków. W związku z tym klasy 3 a i 3 b zaprosiły wszystkich chętnych rodziców i dzieci na „Przedświąteczne kolędowanie”. Wspólnie posłuchaliśmy bożonarodzeniowej muzyki. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia. Wspólnie przygotowaliśmy kolędowy upominek dla dzieci z naszej szkoły – świąteczną dekorację korytarza na I piętrze.

Pamiętajmy! Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. A zatem bądźmy wtedy razem …..