Jeszcze nie tak dawno święta Bożego Narodzenia wydawały się być tak odległe, tymczasem nadejdą już niebawem. Każdy kolejny mijający dzień będzie nas przybliżał do nich jeszcze bardziej. Powoli w sklepach robi się już bajkowo i kolorowo od przeróżnych świątecznych ozdób i migających lampek.

Z głośników będzie można usłyszeć tak charakterystyczną dla tego okresu muzykę.To wszystko oznacza tylko jedno, że do świąt jest już całkiem blisko. W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku powszechnie praktykowane było obrzędowe składanie życzeń, czyli kolędowanie. Ważnym elementem kolędowania jest życzenie wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku, wspólne śpiewanie kolęd i ofiarowywanie innym kolędnikom drobnych podarków. W związku z tym klasy 3 a i 3 b zaprosiły wszystkich chętnych rodziców i dzieci na „Przedświąteczne kolędowanie”. Wspólnie posłuchaliśmy bożonarodzeniowej muzyki. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia. Wspólnie przygotowaliśmy kolędowy upominek dla dzieci z naszej szkoły – świąteczną dekorację korytarza na I piętrze.

Pamiętajmy! Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. A zatem bądźmy wtedy razem …..

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.