Dnia 29 listopada w naszej szkole odbył się, już po raz trzeci, Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Historyczny „Kontynenty” zorganizowany przez nauczycieli: p. Agnieszkę Kołodziejską, p. Kamilę Koczorowską, p. Małgorzatę Strzelecką.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Oprócz uczestników konkursu mieliśmy zaszczyt gościć starszą wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, panią Elżbietę Nowak oraz gościa specjalnego – absolwenta naszej szkoły, przyrodnika, ornitologa, rysownika i podróżnika pana Dawida Kilona.

W wyniku eliminacji międzyszkolnych do finału konkursu zakwalifikowało się
5 bydgoskich szkół: SP nr 26, SP nr 4, SP nr 31, SP nr 65 oraz gospodarze – SP nr 61. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Kubacka i Maksymilian Papierowski (drużyna historyczna) oraz Julia Tokarz i Bartosz Łada (drużyna przyrodnicza). Poziom wiedzy uczestników niejednokrotnie zaskakiwał, a rywalizacja do ostatniego pytania była bardzo zacięta. Dzięki ogromnej wiedzy i odważnym decyzjom drużyna SP nr 61 po raz pierwszy wygrała konkurs „Kontynenty”. Ostatnie pytanie, które było jednocześnie pytaniem ostatniej szansy i dotyczyło położenia wulkanu Eyjafjallajökull, przygotował (i odczytał z islandzkim akcentem) gość specjalny konkursu, pan Dawid Kilon.
W przerwie konkursu nasz gość opowiedział i przedstawił fotografie ssaków morskich, które miał okazję podziwiać w trakcie swojej ostatniej podróży na Islandię. Drużynom kibicowały kl.: 6a i 7a.

Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 61 oraz firmę „Mergus” Dawid Kilon. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!