Dnia 29 listopada w naszej szkole odbył się, już po raz trzeci, Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Historyczny „Kontynenty” zorganizowany przez nauczycieli: p. Agnieszkę Kołodziejską, p. Kamilę Koczorowską, p. Małgorzatę Strzelecką.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Oprócz uczestników konkursu mieliśmy zaszczyt gościć starszą wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, panią Elżbietę Nowak oraz gościa specjalnego – absolwenta naszej szkoły, przyrodnika, ornitologa, rysownika i podróżnika pana Dawida Kilona.

W wyniku eliminacji międzyszkolnych do finału konkursu zakwalifikowało się
5 bydgoskich szkół: SP nr 26, SP nr 4, SP nr 31, SP nr 65 oraz gospodarze – SP nr 61. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Kubacka i Maksymilian Papierowski (drużyna historyczna) oraz Julia Tokarz i Bartosz Łada (drużyna przyrodnicza). Poziom wiedzy uczestników niejednokrotnie zaskakiwał, a rywalizacja do ostatniego pytania była bardzo zacięta. Dzięki ogromnej wiedzy i odważnym decyzjom drużyna SP nr 61 po raz pierwszy wygrała konkurs „Kontynenty”. Ostatnie pytanie, które było jednocześnie pytaniem ostatniej szansy i dotyczyło położenia wulkanu Eyjafjallajökull, przygotował (i odczytał z islandzkim akcentem) gość specjalny konkursu, pan Dawid Kilon.
W przerwie konkursu nasz gość opowiedział i przedstawił fotografie ssaków morskich, które miał okazję podziwiać w trakcie swojej ostatniej podróży na Islandię. Drużynom kibicowały kl.: 6a i 7a.

Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 61 oraz firmę „Mergus” Dawid Kilon. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.