6.11. 2017 roku wybraliśmy się (szóste klasy) na wycieczkę szkolną do kopalni soli w Kłodawie. O godzinie 7.20 była zbiórka na placu przed szkołą, a dziesięć minut później kierowaliśmy się w stronę autokaru. Podróż trwała około dwóch godzin w wesołej atmosferze. Po wyjściu z pojazdu weszliśmy do budynku, na teren kopalni soli, aby założyć kaski na głowę.

Następnie udaliśmy się w kierunku windy. Drzwiczki się zamknęły i ruszyliśmy w dół, tym małym, ciemnym pomieszczeniem. Po kilkunastosekundowym zjeździe (600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/) wyszliśmy z windy i rozpoczęliśmy wędrówkę po kopalni. Górnicy opowiadali ciekawe historie oraz legendy o kopalni soli, a my mogliśmy się dowiedzieć czegoś nowego. Można było zabrać bryły soli w różnych kolorach, między innymi odłamki: niebieskie, różowe i białe. Chodziliśmy po różnych pomieszczeniach, ale mnie najbardziej zainteresowała komnata, w której mieszkał Dracula. Po zakończonym zwiedzaniu, górnicy zaprowadzili nas z powrotem do windy. Ruszyliśmy na górę i odłożyliśmy kaski. Na koniec można było jeszcze zakupić „solne” pamiątki. Po długich zakupach, weszliśmy z powrotem do autokaru i pojechaliśmy na posiłek do restauracji ,,Burger King'', choć nie byłam z tego powodu zadowolona. Zakończyliśmy posiłek i wróciliśmy do domów. Wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie, bo naprawdę dużo się dowiedziałam i zabrałam bryły soli do domu. Te godziny spędzone pod ziemią dobrze zapamiętam na długo.

Autor: Aleksandra Kowalska, klasa 6c

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.