22 listopada odbyło się spotkanie integracyjne „Kucharzymy z rodzicami” pod hasłem „Sałatki warzywne i owocowe”, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ic, IIIc i IIId wraz z rodzicami, przygotowane przez wychowawczynie p. M. Hoffmann, A. Czajkowską i M. Krawętkowską. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od krótkiego programu artystycznego podczas którego dzieci z klasy Ic zainscenizowały wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, natomiast uczniowie klas III zaśpiewali wesołą piosenkę „Sałatka jarzynowa”.

Następnie wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. Dzieci wraz z rodzicami, wykonały według własnego przepisu, smaczne i pożywne sałatki owocowe lub jarzynowe. Praca przebiegała w miłej atmosferze i wzajemnej współpracy dorosłych z dziećmi. Tyle ile było rodziców, tyle było pomysłów. Każda sałatka była inna i niepowtarzalna. Wszystkie wytwory kulinarne wystawiono na stoły degustacyjne. Stoły uginały się od kolorowego, pysznego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia. Wszyscy mogli skosztować przeróżnych sałatek i wymienić się przepisami oraz swoimi doświadczeniami kulinarnymi. Dzieci mogły poznać smak warzyw i owoców w rożnych kompozycjach owocowych i warzywnych. W miłej atmosferze mogły uczyć się wspólnej pracy, zdobywać nowe doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawić. Spotkanie zintegrowało społeczność szkolną, a razem spędzone chwile wzbogaciły menu i poszerzyły krąg bliskich znajomych. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom i rodzicom. Dopisywały humory i apetyty, co widać na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za spotkanie i duże zaangażowanie oraz chęć podzielenia się z innymi swoimi kulinarnymi przepisami.