22 listopada odbyło się spotkanie integracyjne „Kucharzymy z rodzicami” pod hasłem „Sałatki warzywne i owocowe”, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ic, IIIc i IIId wraz z rodzicami, przygotowane przez wychowawczynie p. M. Hoffmann, A. Czajkowską i M. Krawętkowską. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od krótkiego programu artystycznego podczas którego dzieci z klasy Ic zainscenizowały wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, natomiast uczniowie klas III zaśpiewali wesołą piosenkę „Sałatka jarzynowa”.

Następnie wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. Dzieci wraz z rodzicami, wykonały według własnego przepisu, smaczne i pożywne sałatki owocowe lub jarzynowe. Praca przebiegała w miłej atmosferze i wzajemnej współpracy dorosłych z dziećmi. Tyle ile było rodziców, tyle było pomysłów. Każda sałatka była inna i niepowtarzalna. Wszystkie wytwory kulinarne wystawiono na stoły degustacyjne. Stoły uginały się od kolorowego, pysznego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia. Wszyscy mogli skosztować przeróżnych sałatek i wymienić się przepisami oraz swoimi doświadczeniami kulinarnymi. Dzieci mogły poznać smak warzyw i owoców w rożnych kompozycjach owocowych i warzywnych. W miłej atmosferze mogły uczyć się wspólnej pracy, zdobywać nowe doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawić. Spotkanie zintegrowało społeczność szkolną, a razem spędzone chwile wzbogaciły menu i poszerzyły krąg bliskich znajomych. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom i rodzicom. Dopisywały humory i apetyty, co widać na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za spotkanie i duże zaangażowanie oraz chęć podzielenia się z innymi swoimi kulinarnymi przepisami.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.