W październiku 2017r. do klasy IIIc przyjechały Przedstawicielki I Oddziału Banku PKO BP w Solcu Kujawskim. Panie przybliżyły i wyjaśniły uczniom zawiłości związane z bankowością. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wiele ciekawych informacji i ciekawostek na temat zbierania i oszczędzania pieniędzy. Podczas zajęć poznali „Żyrafkę Lokatkę”, która jest „maskotką” serwisu bankowego przeznaczonego dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Dzięki niej dowiedzieli się, jak można oszczędzać pieniądze, a co najważniejsze, jak można je mądrze wydawać. Pod koniec zajęć uczniowie wspólnie rozwiązali krzyżówkę, która była odzwierciedleniem ich wiadomości na temat bankowości. Wszyscy wspaniale się spisali, za co zostali nagrodzeni. Wizyta Przedstawicielek Banku PKO uzmysłowiła uczniom, że warto oszczędzać, bo dzięki temu można spełnić marzenia. A przyjemność z zakupu wymarzonej rzeczy z samodzielnie uzbieranych pieniędzy jest „bezcenna”. Panie zaproponowały dzieciom uczestnictwo w SKO, co umożliwi im powoli poznawać i doceniać wartość pieniądza i zapowiedziały wizytę w kolejnych klasach.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.