Uczniowie klas 4-7 oraz zaproszeni gimnazjaliści uczcili Święto Niepodległości w piątek 10 listopada. Uroczysty apel rozpoczął się tradycyjnie od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wysłuchaliśmy recytacji wierszy i pieśni pt. „Niepodległość” w wykonaniu Agnieszki Smoczyńskiej i zespołu, a uczeń klasy 4b, Maciej Witaszak zagrał dla nas na skrzypcach utwór pt. „Rota”.

 

Niespodzianką na apelu był film, specjalnie na tę okazję nagrany przez Szkolny Klub Filmowy „KF 7”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły i opowiedzieli, jak rozumieją słowo „patriotyzm” i kto zasługuje ich zdaniem na miano „patrioty”.  Podniosłą  atmosferę pierwszej części uroczystości podkreśliły stroje apelowe uczniów oraz wykonane na godzinach wychowawczych i przypięte do bluzek kotyliony.

W drugiej części spotkania odbył się quiz wiedzy historycznej na temat drogi Polski do niepodległości i postaci Józefa Piłsudskiego. Reprezentanci klas zostali podzieleni, zgodnie z barwami narodowymi,  na dwie drużyny: „Białych” i „Czerwonych”. Odpowiedzi do wyświetlanych na tablicy pytań mogła udzielać także publiczność. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną i jury ogłosiło remis, czyli zwycięstwo „Biało – Czerwonych”.

Na apelu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy przygotowali w ramach zadania dodatkowego z historii, najciekawsze quizy wiedzy o postaci Józefa Piłsudskiego. Książki ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali: Mikołaj Kozłowski z kl. 5b, Amelia Nowik z kl. 6c i Oliwia Dyka z kl. 7a.

W ostatniej części spotkania odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych: „Przybyli ułani” oraz „Warszawianka” prowadzonych z publicznością przez solistów: Zuzannę Waliszewską z kl. 7c i  Amelię Sienkiewicz z kl. 6b oraz Julię Grzellę z kl. 4a.

Całą uroczystość prowadziły: przewodnicząca SU Julia Sosnowska i jej zastępca Julia Tokarz. Samorząd Uczniowski zorganizował także z okazji Święta Niepodległości pokaz mody pt. „Polsko, kocham Cię”, a w czasie przerw tego dnia mogliśmy słuchać pieśni patriotycznych.

W radosnej atmosferze uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.