„Tolerancyjni Europejczycy – każdy inny, wszyscy równi”

Uczniowie klasy III d wraz z grupą przedszkolną „Sowy” wspólnie poznawali zabytki, tradycje, zwyczaje i kulturę Francji, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Tolerancyjni Europejczycy – każdy inny, wszyscy równi”.

Podczas wspólnie spędzonego czasu, dzieci wymieniły się swoimi wiadomościami na temat tego fascynującego kraju. Trzecioklasiści wyrecytowali wiersz charakteryzujący Francję i wspólnie ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami wykonywali powierzone im zadania. Oprócz zdobytych wiadomości i spędzenia wspólnie, w  ciekawy sposób czasu, atrakcją dla dzieci była degustacja serów i  „dżemowych” kanapek przygotowanych przez nich samych. Kolejne zajęcia i poznanie innego państwa, planowane jest za miesiąc.