To była wyprawa do kopalni wiedzy o świecie! 31 października uczniowie klas 3a i b pojechali do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Centrum Nowoczesności to pierwsze centrum nauki w naszym województwie. Jego otwarcie odbyło się 9 listopada 2013 roku. Mieści się w młynach Richtera, które dzisiaj służą nauce i zabawie. Na przestrzeni 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach znajdują się wystawy, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne dla dzieci i biura.

Dzieci poznawały różne zjawiska poprzez samodzielnie przeprowadzane eksperymenty. Najwięcej entuzjazmu było podczas zabawy przy makiecie Wisły i obserwacji tego, jak łatwo można oszukać zmysły.Ogromne wrażanie wywarło również Wahadło Foucaulta. Umożliwia ono obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra. Po zwiedzaniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat budowy szkieletu. Uśmiech nie schodził z ich twarzy – „Wrócimy tu jeszcze”, „Na pewno” – stwierdzali.

 Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.