W październiku uczniowie wszystkich klasy IV oraz klasy VIa wzięli udział w lekcji przyrody w szklarniach IHAR w Myślęcinku. Uczniowie poznali różnorodność świata roślinnego na przykładzie roślin tropikalnych oraz pustynnych. Podziwiali ogromne okazy paproci, kaktusów, storczyków i innych roślin niespotykanych w naszym klimacie.

Uczniowie poznawali przyrodę wieloma zmysłami: dotykali delikatnych liści saliwinii pływającej, twardej stopy słonia, wąchali m. in. kwiaty passiflory i hibiskusa, liście laurowe, trawę cytrynową. Zobaczyli czerwone banany rosnące na drzewach i ogromne cytryny, a niektórzy nawet spróbowali mandarynek prosto z drzewa (ich smak nie przypadł większości do gustu....). Ciekawostką była paproć, nazywana rogami łosia - ze względu na charakterystyczny kształt liści. Wrażenia zmysłowe dodatkowo wzbogaciły ciekawostki i opowieści pracowników ogrodu, którzy oprowadzali grupy po szklarniach. Zapraszamy na fotorelację!