Poczet Sztandarowy w składzie: Martyna Kowalewska z kl. 7c, Julia Rzepka z kl. 7a i Szymon Walkiewicz z kl. 7b reprezentował nasza szkołę dnia 29 września w obchodach upamiętniających ofiary zbrodni hitlerowskich w Dolinie Śmierci.

W październiku minie 78 lat od masowych egzekucji dokonanych tam na mieszkańcach Bydgoszczy i okolic. W Dolinie Śmierci zginęło jesienią 1939 roku około 1200-1500 osób; głównie nauczyciele, duchowni, lekarze i urzędnicy. W czasie uroczystości oddano hołd pomordowanym i złożono kwiaty pod pomnikiem. Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.