W miniony czwartek – 28 września - uczniowie klasy IIIa udali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pomorskiej 16 w Bydgoszczy.

Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Zapoznano je z zawodem strażaka. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, przebywanie w wozie strażackim. Strażak Radosław pokazał uczniom filmy edukacyjne na temat sposobów zachowania się podczas różnego rodzaju pożarów. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Po drodze zobaczyliśmy pomnik Potop i podziwialiśmy uroki jesiennego parku. A oto nasze wspomnienia….