2 a i 2 b realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny firmy Henkel Świat Młodych Badaczy, jest to autorski, międzynarodowy projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Jego celem jest wzbudzenie w dzieciach ciekawości odnośnie mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, a przez to zaszczepienie w nich zainteresowania światem nauki.

Projekt zapoczątkowany w kwietniu 2011 w Niemczech, realizowany jest już między innymi w Rosji, Argentynie, Irlandii i Turcji.

Od 2016 roku odbywa się także we Włoszech i w Polsce. Program realizowany jest w formie interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów.

Również uczniowie klasy 2 a i 2 b mieli okazję – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzić proste eksperymenty badawcze, obserwować, zadawać pytania, stawiać hipotezy i samodzielnie poszukiwać na nie odpowiedzi.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.