2 a i 2 b realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny firmy Henkel Świat Młodych Badaczy, jest to autorski, międzynarodowy projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Jego celem jest wzbudzenie w dzieciach ciekawości odnośnie mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, a przez to zaszczepienie w nich zainteresowania światem nauki.

Projekt zapoczątkowany w kwietniu 2011 w Niemczech, realizowany jest już między innymi w Rosji, Argentynie, Irlandii i Turcji.

Od 2016 roku odbywa się także we Włoszech i w Polsce. Program realizowany jest w formie interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów.

Również uczniowie klasy 2 a i 2 b mieli okazję – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzić proste eksperymenty badawcze, obserwować, zadawać pytania, stawiać hipotezy i samodzielnie poszukiwać na nie odpowiedzi.