Uczniowie klasy IIc i IId zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Tradycyjnie nie zabrakło wierszy i piosenek ukazujących wdzięczność i miłość dzieci do ich mam. Potem zaczęła się wspólna zabawa. Najpierw dzieci poprosiły mamy do zatańczenia wspólnie układu tanecznego do piosenki „Chocolate choco, choco”, który dzieci przedstawiły.

Mamy doskonale bawiły się naśladując ruchy swoich pociech. Wspólny taniec wywołał nie jeden uśmiech na twarzach mam. Następnie mamy zastąpiły swoje pociechy w „orkiestrze perkusyjnej”. Wszystkie wskazówki dzieci w jaki sposób trzymać instrument, jak i kiedy grać okazały się bardzo cenne, bo orkiestra w wykonaniu mam, była doskonała. Na zakończenie wspólnych zabaw mamy zaśpiewały swoim dzieciom piosenki i wszyscy odtańczyli taniec integracyjny. Po złożeniu życzeń, obdarowaniu mam upominkami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci, zgromadzeni z chęcią skorzystali z przygotowanego poczęstunku. Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń, radości i pokazało mamom, ile zdolności i umiejętności mają ich kochane córki i synowie.