Uczniowie klasy IId ze swoimi rodzinami spędzili jedną z czerwcowych niedziel na pikniku w Myślęcinku. Każda z mam zatroszczyła się o coś smacznego do jedzenia. Nie zabrakło niczego…były ciasta, słodycze i obowiązkowo kiełbaski, ziemniaki do pieczenia w ognisku. Rozpaleniem ogniska i pieczeniem smakołyków zajęli się tatusiowie.

Dzieci w tym czasie jeździły konno, zwiedzały stajnię, czyściły konie, zdobywały wiadomości na temat zwierząt tam przebywających. Po odpoczynku przy ognisku zaczęły się wspólne zabawy. Czas szybko upływał na rozmowach, spacerach i grach. Tak spędzony wspólnie czas przy tradycyjnym ognisku, nie tylko pozwolił na upieczenie czegoś pysznego, ale także ogrzał i stworzył niepowtarzalną atmosferę, która na pewno przełoży się na pozytywne kontakty interpersonalne uczestników pikniku.