Koronowo to niewielkie miasteczko leżące w dolinie rzeki Brdy. Za miastem rozpościera się  Zalew Koronowski. Na styku tych dwóch miejsc znajduje się drewniany skansen mieszczący się na polanie, nad którą góruje olbrzymia lipa. To tutaj znajduje się Wioska Ginących Zawodów. 12 czerwca klasy II a i II b podziwiały oryginalne sprzęty związane z ginącymi zawodami.

Uczestniczyły w warsztatach garncarskich i brały udział w pokazach dawnych rzemiosł. Zajęcia przybliżyły dzieciom ginące zawody i były dla nich niezapomnianym przeżyciem. Uczestnicy wycieczki podczas tej podróży w przeszłość mogli aktywnie poznawać stare rzemiosła, zdobyć doświadczenia oraz spędzić czas w klimacie dawnej polskiej wsi. W przerwach pomiędzy zajęciami dzieci oglądały Wystawę Dawnej Polskiej Wsi – niecodzienne spotkanie z tradycjami i sprzętem, które pamiętają nasze babcie. Stara Polska Wieś to kilkadziesiąt sprzętów, które dzieci mogły dotykać i używać.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.