9 czerwca uczniowie klasy 2e brali udział w warsztatach pt. "PSIA EDUKACJA". Głównymi bohaterami spotkania były specjalnie wyszkolone psy: Largo i Toro wraz z opiekunami. Dzieci poprzez zabawę mogły zapoznać się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem oraz zwrócić uwagę na jego potrzeby.

Uczniowie dowiedzieli się także, jakie obowiązki spoczywają na właścicielu czworonoga i jak ważną rolę odgrywa to zwierzę w społeczeństwie. Zabawy i informacje, które dzieci pozyskały na spotkaniu na pewno przydadzą się  nie tylko właścicielom tych mądrych i przyjacielskich zwierząt, ale uwrażliwią na psie potrzeby.