12 maja uczniowie klasy 2e gościli w Collegium Medicum - Katedrze i Zakładzie Promocji Zdrowia. Dzieci wzięły udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które prowadzone były pod kierunkiem p. Haliny Idczak wraz ze studentkami położnictwa.

Celem zajęć było nabycie praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym.

Uczniowie mieli możliwość wykonać ćwiczenia z użyciem fantoma, wykorzystać materiały opatrunkowe i praktycznie poćwiczyć zakładanie bandaży. Dzieci zapoznały się również z opieką pielęgnacyjną przy chorych. Na koniec spotkania, każdy z uczestników otrzymał "Dyplom ukończenia kursu Młodego Ratownika".

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.