12 maja uczniowie klasy 2e gościli w Collegium Medicum - Katedrze i Zakładzie Promocji Zdrowia. Dzieci wzięły udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które prowadzone były pod kierunkiem p. Haliny Idczak wraz ze studentkami położnictwa.

Celem zajęć było nabycie praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym.

Uczniowie mieli możliwość wykonać ćwiczenia z użyciem fantoma, wykorzystać materiały opatrunkowe i praktycznie poćwiczyć zakładanie bandaży. Dzieci zapoznały się również z opieką pielęgnacyjną przy chorych. Na koniec spotkania, każdy z uczestników otrzymał "Dyplom ukończenia kursu Młodego Ratownika".