27 października 2021 roku uczniowie klas pierwszych przystąpili do społeczności szkolnej SP 61 w Bydgoszczy. Ślubowanie uczniów, to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 61 uwzględnia strój galowy, przysięgę oraz pasowanie na ucznia przez dyrektora. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem, aktu pasowania dokonała: pani dyrektor – Beata Mazur. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki.