Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych "Są takie święta" przegotowały dzieci z klasy drugiej a i b pod kierunkiem pani Elżbiety Jasińskiej i Olgi Siemiątkowskiej.

Uroczystość odbyła się dwukrotnie – raz dla przedszkolaków, a drugi dla uczniów  klas I - III. Korytarz był odświętnie udekorowany. W centralnym miejscu stał przystrojony stół wielkanocny. Wokół rozwieszono ilustracje symbolizujące święta. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych.

Mali aktorzy ubrani odświętnie, zaprezentowali przygotowane i wyćwiczone dużo wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiejnocy.

Przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.

Była okazja dowiedzieć się że:

• Święta Wielkanocne to najstarsze i największe nasze święta.
  • Kiedyś przed świętami dziewczęta obchodziły wszystkie domy z zielonym gaikiem, śpiewały wchodząc do chat i prosiły o datki.
  • Zwyczaj malowania jajek na Wielkanoc wywodzi się ze starych tradycji. Zdobieniem jajek zajmowały się tylko kobiety.
    Robiły pisanki, rysowanki, wydrapywanki lub oklejanki.
  • W czasie uroczystego śniadania wielkanocnego dzielimy się święconym jajkiem, co ma zapewnić zdrowie i pomyślność całej rodzinie.

Piękny występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym.
Dzieci za interesujący występ dostały podziękowania od pań z edukacji wczesnoszkolnej oraz pań z przedszkola.