Po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  ,,Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcji towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii rozmawiali o kulturze żydowskiej, znaczeniu tolerancji i szacunku wobec innych narodów i wobec każdego człowieka. Obejrzeli premierowe filmy przygotowane specjalnie na tę okazję przez pracowników Muzeum. Do akcji włączyli się także uczniowie klasy 2b, którzy tak jak ich starsi koledzy przygotowali z okazji 19 kwietnia papierowe żółte żonkile – symbol pamięci o powstaniu. Żonkile pojawiły się także na zdjęciach profilowych naszych uczniów.  Wspólnie stworzyliśmy galerię zdjęć pt. ,,Żonkile na dłoni”.

kolaz zonkile1

kolaz zonkile