W dniach od 15-19 marca w ramach akcji edukacyjnej uczniowie naszej szkoły poszerzali wiedzę o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu. Mózg to prawdziwy Superbohater? Dzięki niemu potrafimy czytać książki, zapamiętywać przepisy na ulubione dania, złożyć nawet najbardziej skomplikowaną konstrukcję z klocków LEGO, uczyć się obsługiwać nowe urządzenia, pamiętać wspomnienia sprzed wielu lat.

Odpowiada za to, że zapamiętujemy, doświadczamy uczuć, podejmujesmy decyzje, mówimy, nie masz kłopotów z chodzeniem czy poruszaniem się w terenie. To dzięki niemu rozwija się technologia, powstają nowe wynalazki, odkrywa się to, co do tej pory było nieodkryte. Dlatego ważne jest, by wiedzieć jak o niego zadbać, by codziennie był w stanie sprostać takim wyzwaniom! Potrzebuje odpowiedniej diety, snu, ale także aktywności fizycznej i umysłowej.

Podczas tygodnia mózgu klasa 5a zgłębiła temat: Nie tylko matematyczne właściwości mózgu. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pracują poszczególne półkule i za co są odpowiedzialne. Dzieci zobaczyły również film o Postrzeganiu 3D. Ważnym elementem tego tematu był rysunek ulicy w perspektywie zbieżnej, gdzie symetria i umiejętność widzenia przestrzennego ma ogromne znaczenie. Zgodnie przyznaliśmy również, że matematyka i plastyka potrafią się niekiedy wspaniale uzupełniać a wiedza obu przedmiotów i wyobraźnie przestrzenna po prostu pomagają żyć:-)

W ramach akcji zoganizowano konkurs - Jak wyobrażasz sobie swojego SUPERBOHATERA? 
Tak Mikołaj wyobraża sobie SUPERBOHATERA...

Mikołaj Schmidt dzień mózgu

Na lekcjach języka angielskiego - "What makes you you" (czyli Co czyni Ciebie Tobą)

Image1

 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.