W dniu 05 kwietnia uczniowie klasy Va oraz Vb uczestniczyli w żywej lekcji przyrody na bydgoskim Łęgnowie. Pan Dawid Kilon, którego pracy się przyglądaliśmy nie tylko pokazał uczniom z bliska osobniki ropuchy szarej, ale także opowiedział o sposobie ochrony płazów, występujących w Polsce.

Z bliska mogliśmy zobaczyć jak wyjmowane są płazy z pułapek i uczestniczyć w ich przeniesieniu do zbiornika wodnego. Dzięki zajęciom terenowym z przyrody na bydgoskim Łęgnowie uczniowie dowiedzieli się nie tylko wielu ciekawostek na temat płazów, ale także podnieśli swoją świadomość dotyczącą ochrony gatunkowej zwierząt.

W pierwszym roku ochrony czynnej płazów w tym miejscu do pułapek złapano i przeniesiono do zbiornika wodnego ponad 1200 osobników różnych gatunków płazów, w tym roku odnotowano już 2400 przeniesionych osobników! Te liczby pokazują, jak zwiększyła się populacja płazów na Łęgnowie dzięki ochronie ich przed ginięciem pod kołami samochodów. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek - każdy uczestnik lekcji otrzymał zakładkę do książki z płazami, do której rysunki wykonał oczywiście Pan Dawid Kilon. Po więcej informacji na temat ochrony czynnej płazów oraz galerii zdjęć zapraszamy na blog „przyrodniczy zakątek”.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.