W piątek 27 listopada gościliśmy w szkole Panią doktor onkologii, która zapoznała uczniów klas piątych i szóstych ze sposobami zapobiegania nowotworom. Dowiedzieliśmy się, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory stosując przede wszystkim odpowiednią dietę, zgodną z piramidą żywienia.

Oprócz właściwego odżywiania, równie ważną rzeczą jest ruch. Dzieci powinny codziennie aktywnie spędzać czas przynajmniej godzinę dziennie. Dorośli natomiast przynajmniej trzy razy w tygodniu, po pół godziny powinni się ruszać. Musimy unikać dymu papierosowego, nadwagi i innych toksycznych substancji. Możemy również wykonywać w Centrum Onkologii padania profilaktyczne ale to dotyczy osób dorosłych.

Pani doktor podkreślała, że im szybciej wykryta choroba, tym łatwiej ją wyleczyć.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.