Drodzy rodzice,

jeśli dotyka Was problem nadmiernego korzystania przez Wasze dzieci w sieci zapoznajcie się z artykułem dotyczącym tego obszaru. Publikacja powstała w Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" i ma na celu usprawnienie wzajemnych relacji na linii rodzic - dziecko w czasach, gdy Internet, telefon i gry stają się źródłem uzależnienia.

"Czuję bezradność, mój syn krzyczy i przeklina za każdym razem, kiedy ograniczam mu granie.

Boję się o jej przyszłość, nie uczy się, z nikim nie spotyka, cały czas siedzi z telefonem, nawet nie wiem, co ona tam robi.

Żadne zasady dotyczące internetu w naszym domu nie działają.

Kiedyś lubiła spędzać ze mną czas, robiłyśmy razem tyle rzeczy, teraz tylko telefon i telefon.

Nie odkłada go ani na chwilę. Nie wiem, co mam robić".

Jeżeli z takimi wyzwaniami mierzycie się w Waszych domach, być może lektura poniższej publikacji będzie pomocnym narzędziem. Poniżej link do publikacji: "Rodzina i Ekrany - relacje i bezpieczeństwo w świecie nowych technologii".

Rodzina i ekrany

egzamin osmoklasisty matematyka logo