Przed nami czytelnicze święto! Już 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który po raz pierwszy ogłoszony został 19 lat temu przez Polską Izbę Książki.  Nie przez przypadek dzień ten obchodzony jest 29 września, czyli w urodziny Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto ma na celu promocję książki i głośnego czytania, a kierowane jest w szczególności do młodych odbiorców.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie będą organizowane pikniki i festyny czytelnicze, tym razem zachęcamy do świętowania on-line! W jaki sposób? Wystarczy zrobić zdjęcie z ulubioną książki lub nagrać filmik z czytania fragmentu książki. Następnie wstawić zdjęcie lub film na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie. Post oznaczyć hashtagami #dzienglosnegoczytania #bookcrossing.

Gorąco zachęcamy do celebrowania tego wyjątkowego dnia… wyjątkowo. Czytajmy przedszkolakom, uczniom, czytajmy naszym dzieciom, naszym wnukom. Poczytaj mamie, która gotuje obiad - umilisz jej tym czas! Poczytaj babci, która słabiej widzi - będzie Ci wdzięczna! Po prostu czytajmy! Niechaj w tym dniu książka będzie najważniejsza. To doskonała okazja do wprowadzenia najmłodszych czytelników w magiczny świat literacki. Pokażmy, że książka otwiera umysły, rozbudza pasje i marzenia.

Dzielmy się zatem radością czytania, a naszym przykładem motywujmy innych. Stańmy się społecznością czytelniczą, wielką rodziną miłośników słowa pisanego, bądźmy razem!

Ogolnopolski Dzien Glosnego Czytania 2020

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.