Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnej akcji pt. „JESTEŚMY BIAŁO-CZERWONI”.

Zbliża się 2 maja - Dzień Flagi oraz 3 maja - Święto Konstytucji. W tym roku wyjątkowo prawdopodobnie nie będziemy mogli uczcić tych świąt wspólnie na szkolnych obchodach, przygotować apelu, wykonać w klasach kotylionów…W tym roku nasze obchody będą inne, ale to nie znaczy, że nie mogą być wyjątkowe i uroczyste.

Mamy dla Was kilka propozycji:

Ubierzcie się na biało – czerwono (mogą to być także stroje sportowe).

Dodatkowo:

• wykonajcie według dowolnego wzoru kotylion.
  • lub zróbcie polską flagę z tego, co macie dostępne w domu (np. z kawałków materiałów czy papieru, krepy, włóczki….),
  • możecie też upiec z mamą z ciasto i ozdobić je na biało-czerwono,
  • lub zaprojektujcie na kartce papieru biało-czerwony mural,
  • albo wykonajcie jakąś biało-czerwoną ozdobę.

Prześlijcie swoje zdjęcie, do którego pozujecie w biało-czerwonym stroju uzupełnionym o chociaż jeden dodatkowy element (kotylion, flagę, projekt muralu lub inny według własnego pomysłu).

Na Wasze zdjęcia czekamy do 28 kwietnia (wtorek).

Najciekawsze zostaną pokazane na stronie szkoły i na blogu przedmiotowym „Odkrywcy historii” oraz docenione przez nauczycieli historii oceną.

Adresy e-mail (uczeń przesyła zdjęcie do swojego nauczyciela historii):