Zbieramy kredki, farby, pisaki, ołówki, bloki rysunkowe, zeszyty, długopisy, gumki do mazania, linijki, ekierki, pędzelki itp. dla Fundacji Asante.

Głównym celem Fundacji Asante jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Do placówek oświatowych w Kenii, Zambii, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej są dostarczane materiały dydaktyczne. Placówki, które wspiera Asante, to prowincjonalne szkoły, które najczęściej są wyposażone jedynie w stare, niewygodne ławki bez oparcia i tablicę. Brakuje materiałów do nauczania, książek, pomocy naukowych i przyborów szkolnych. Zatem zebrane dary będą przesłane do ośrodków misyjnych, szkolnych w Afryce.

Pomóż sprawić radość małym dzieciom z Kenii, Zambii i Wybrzeża Kości Słoniowej!

Zbiórka przyborów szkolnych trwa do 20 marca 2020 r. Dary wkładamy do skrzyni z napisem „Kredki dla Afryki”, która znajduje się na holu II piętra.

Opiekunowie SKW i SU

zacznik