W związku z remontem Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w okresie od stycznia do czerwca 2018 r. wszystkie warsztaty/wykłady odbywać się będą w tymczasowej siedzibie Programu „Zdolni znad Brdy” tj. Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej 2 w Bydgoszczy.

Natomiast konferencje naukowe z cyklu „Forum Olimpijczyków-Laboratorium Zdolności” będą organizowane - dzięki uprzejmości Pani dyrektor Marioli Mańkowskiej - w auli ZSO nr 1 przy ul. Plac Wolności 9 w Bydgoszczy.

W styczniu 2018 r. Pałac Młodzieży w Bydgoszczy organizuje w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego„Zdolni znad Brdy” następujące wydarzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych:

19.01.2018, godz. 10:00

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych

Drugie warsztaty w tym roku szkolnym skierowane są do zdolnych uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI SP).

Spotkanie zatytułowane „Jak szybciej i efektywniej się uczyć – techniki wspomagające uczenie się” odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2).

Istotą wydarzenia jest wsparcie uczniów w zakresie metod i technik uczenia się. Na warsztatach uczniowie nauczą się korzystać z wielu sposobów wspomagających efektywne i szybsze uczenie się.

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”,

a poprowadzą je Katarzyna Tłok i Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny.

Ilość miejsc ograniczona!

Zgłoszenia osób, grup prosimy kierować do 17 stycznia 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail:  lub tel. kom. 533 18 23 26.

29.01.2018, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: geografia, turystyka, ekonomia i przedsiębiorczość.

Adresatami będą uczniowie szkół gimnazjalnych i VII SP.

W ramach konferencji odbędą się:

prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.

prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Zaproszenie przyjęli: dr Mirosław Rurek (Instytut Geografii UKW w Bydgoszczy), dr Paweł Antoszak (Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania UKW w Bydgoszczy).

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”

a odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (ul. Plac Wolności 9).

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Zgłoszenia do 25 stycznia 2018 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail:  lub tel. tel. kom. 533 18 23 26.

pdfforum_olimpijczyków-_zaproszenie.pdf

pdfPoradnia_Rozwoju_Zdolności_-zaproszenie.pdf