W naszej szkole odbywa się zbiórka odblasków dla dzieci ze szkół w Ghanie. Uczestniczymy w akcji, której organizatorem są Ratownicy dla Afryki. Projekt tworzą absolwentki ratownictwa medycznego z bydgoskiego Collegium Medicum oraz sympatycy. Pudełka do zbierania odblasków znajdują się na I i II piętrze szkoły. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce! :)

„W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników, przejść dla pieszych ani lamp ulicznych. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.”

Dokładne informacje dostępne są na stronie http://www.ratownicydlaafryki.pl/zbiorka-odblaskow/

Koordynatorki akcji: L. Mokarska, A. Szot

1 2 

mapa 

zbiórka wlasciwe

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.