Ponad 3,6 milionów kilometrów – tyle wspólnymi siłami przejechali uczestnicy zeszłorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Już w czerwcu dowiemy się, czy ten imponujący wynik zostanie pobity. Tymczasem właśnie ruszyła rozgrzewka przed trzecią edycją ogólnopolskiego wydarzenia.

W poprzedniej edycji zabawy zorganizowanej przez bydgoski urząd miejski rękawice podjęły 44 miasta. W tym roku jest ich już ponad 30, a kilka z nich, w tym m.in. Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie i Stargard, startuje po raz pierwszy. Zapisy wciąż trwają, dlatego są duże szanse na to, że uda się przeskoczyć wysoko zawieszoną poprzeczkę.

źródło: Informacje z bloga Rowerowa Stolica Polski 2021